هشتمین عادت انسان ساز، این است که ندای درونی خود را بیابید و الهام بخش دیگران برای یافتن ندای درونشان شوید. استفان کاوی
۷ نکته مهم از کتاب قانون ۱۰ برابر

۷ نکته مهم از کتاب قانون ۱۰ برابر

۲۳
فروردین
توسط : دکتر فرشید عبدی

۷ نکته مهم از کتاب  قانون ده برابر نوشته گرنت کاردون


درباره کتاب

کتاب قانون ۱۰ برابر کتابی است که توسط گرنت کاردون، مربی فروش، کارآفرین و نویسنده مشهور نوشته شده است. در این کتاب، کاردون مفهوم خود را از تعیین اهداف بزرگ و انجام اقدامات گسترده برای رسیدن به آنها توضیح می دهد. ایده اصلی کتاب این است که موفقیت نه تنها مستلزم کار سخت است، بلکه به افزایش قابل توجه تلاش و اقدام فراتر از آنچه اکثر مردم مایل به انجام آن هستند، نیاز دارد.
کتاب قانون ۱۰ برابر تاکید می کند که افراد و سازمان ها باید اهدافی را ده برابر بیشتر از آنچه که فکر می کنند ممکن است تعیین کنند و برای دستیابی به آنها اقدامات گسترده ای انجام دهند. کاردون استدلال می کند که این رویکرد می تواند به افراد و سازمان ها کمک کند تا از محدودیت های خود عبور کنند، بر چالش ها غلبه کنند و به نتایج خارق العاده ای دست یابند.
این کتاب راهبردها و نکات عملی را برای اجرای قانون ۱۰برابر در زمینه های مختلف زندگی از جمله تجارت، امور مالی، روابط و توسعه شخصی ارائه می دهد. همچنین بر اهمیت ایجاد ذهنیت مثبت، مسئولیت پذیری در قبال اعمال خود و تمرکز بر هدف تاکید می کند.
به طور کلی، قانون ۱۰برابر یک راهنمای انگیزشی و عملی برای افراد و سازمان هایی است که به دنبال دستیابی به موفقیت های عظیم با انجام اقدامات گسترده در راستای اهداف خود هستند.

درباره نویسنده: گرنت کاردون

گرنت کاردون (Grant Cardone) نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی است.

گرنت کاردون (Grant Cardone) نویسنده، کارآفرین و سخنران انگیزشی است.

سایت نشریه نیویورک تایمز کتاب‌های گرنت کاردون را در فهرست کتاب‌های پرفروش قرار داده است. همچنین گرنت کاردون برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی تولید می‌کند. او بنیان‌گذار سازمان بزرگ کاردون است و ثروتش به حدود ۳۵۰ میلیون دلار می‌رسد. گرنت کاردون در سال ۲۰۱۶ به عنوان ۵۰۰ مدیر کسب‌وکار برتر جهان شناخته شده است.

هفت نکته مهم از کتاب  قانون ده برابر نوشته گرانت کاردون

۱- اقدام گسترده: قانون ۱۰ برابر ایجاب می کند که برای رسیدن به اهداف خود اقدامات گسترده ای انجام دهید. شما باید آماده باشید چندین برابر تلاشی که فکر می کنید برای رسیدن به هدفتان لازم است انجام دهید.
۲- اهدافی را بالاتر از آن چیزی که فکر می کنید می توانید تعیین کنید، تعیین کنید: مردم اغلب میزان موفقیت خود را دست کم می گیرند. در عوض، آنها باید اهدافی را هدف قرار دهند که ده برابر بزرگتر از آنچه فکر می کنند می توانند به دست آورند. این به شما کمک می کند با انگیزه، متمرکز و درگیر بمانید.
۳ – در آغوش گرفتن شکست: شما باید شکست را به عنوان بخشی ضروری از فرآیند ۱۰برابر بپذیرید. شکست اجتناب‌ناپذیر است، اما درس‌های ارزشمندی نیز به شما می دهد که می‌تواند به شما کمک کند به مسیر خود بازگردید و به موفقیت‌های بزرگ‌تری دست پیدا کنید.
۴- تفکر متوسط را رد کنید: بسیاری از مردم از نتایج متوسط راضی هستند، اما قانون ۱۰برابر ایجاب می کند که تفکر متوسط را رد کنید و برای نتایج خارق العاده تلاش کنید.
۵- منتقدان را نادیده بگیرید: وقتی اهداف بزرگی را هدف قرار می دهید، بدون شک با منتقدانی روبرو می شوید که سعی می کنند شما را دلسرد کنند. آنها را نادیده بگیرید، متمرکز بمانید و به جلو بروید.
۶- برای فرصت‌ها آماده باشید: فرصت‌ها می‌توانند در هر زمانی ظاهر شوند، بنابراین شما باید آماده باشید که در صورت به وجود آمدن از آنها استفاده کنید. این به معنای فعال بودن و همیشه هوشیار ماندن برای فرصت های جدید است.
۷- خود را پاسخگو نگه دارید: قانون ۱۰برابر بر اهمیت مسئولیت پذیری شخصی تأکید می کند. شما مسئول موفقیت خود هستید و باید خود را مسئول اعمال و نتایج خود بدانید.
 

چهار سطح اقدام

چهار سطح اقدام در کتاب قانون ده برابر

این مقالات می تواند برای شما مفید باشد

هفته نکته مهم از کتاب شش کلاه تفکر

هفته نکته مهم از کتاب شش کلاه تفکر

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments