هشتمین عادت انسان ساز، این است که ندای درونی خود را بیابید و الهام بخش دیگران برای یافتن ندای درونشان شوید. استفان کاوی
۷ نکته مهم از کتاب به جعبه دست بزن

۷ نکته مهم از کتاب به جعبه دست بزن

۲۷
فروردین
توسط : دکتر فرشید عبدی

۷ نکته مهم از کتاب به جعبه دست بزن از ست گادین

معرفی کتاب

“بهترین زمان برای کاشت درخت ۲۰ سال پیش بود. دومین زمان بهترین زمان اکنون است.”

ست گادین

” به جعبه دست بزن”،   یا دکمه را فشار بده، کتابی پیشگامانه از ست گودین است که خوانندگان را تشویق می کند ابتکار عمل را به دست گیرند و در همه جنبه های زندگی خود رهبر شوند. گودین استدلال می کند که ما آموزش دیده ایم تا در محدوده های از پیش تعریف شده فکر و عمل کنیم، که منجر به کمبود خلاقیت و نوآوری در جامعه شده است. نویسنده بر این باور است که زمان آن فرا رسیده است که افراد از این قالب رهایی یابند و شروع به ریسک کردن و ایجاد اتفاقات خود به خود کنند.
بعد از دیدن نام کتاب، اولین پرسشی که به ذهن می‌رسد این است که «منظور از جعبه چیست؟» ست گادین در طول کتاب توضیح می‌دهد که منظور، جعبه بازر (Buzzer)است. بازر قطعه‌ای الکترونیکی، ساده و مولد صدا است که صدایی شبیه بوق تولید می‌کند. با زدن هر دکمه  آن صدایی تولید یا چراغی روشن می‌شود. برای بچه‌ها، جعبه بازر بسیار هیجان‌انگیز و پیش‌بینی‌ناپذیر است؛ درست مانند زندگی که پر از اتفاقات جدید و غافل‌گیرکننده است و نباید از آن‌ها ترسی داشت.
کتاب به جعبه دست بزن

کتاب به جعبه دست بزن


معرفی نویسنده

ست گودین یک کارآفرین، نویسنده و سخنران معروف است که به خاطر بینش های بازاریابی و رهبری خود مشهور است. او نویسنده ۱۹ کتاب پرفروش از جمله گاو بنفش، مهره حیاتی و قبابل است.
ست گودین

ست گودین


۷ نکته مهم از کتاب به جعبه دست بزن

۱- آغازگران کسانی هستند که اتفاقات را رقم می زنند. جهان به افراد دارای ابتکار عمل بیشتری نیاز دارد که ریسک کنند و ایده ها را زنده کنند.
۲- اقدام ضروری است اما پرخطر. با این حال، انفعال، بدون شک بدتر است.
۳- شکست بخشی اجتناب ناپذیر از اقدام است اما برای رشد و یادگیری ضروری است.
۴- بسیار مهم است که آنچه را که بیشترین اهمیت را دارد اولویت بندی کنید و روی آن وظایف تمرکز کنید.
۵- به جای اینکه منتظر باشید تا کسی به شما اجازه عمل بدهد، باید ابتکار عمل را به دست بگیرید و فرصت های خود را ایجاد کنید.
۶-ثبات در اقدام، کلید موفقیت است.
۷- مهم ترین راه برای ایجاد تفاوت، شروع کاری است که برای شما مهم است.
گودین در “به جعبه دست بزن” می گوید: “هزینه اشتباه کردن کمتر از هزینه انجام ندادن است.” این نقل قول، فلسفه نویسنده در ابتکار عمل و آغازگر بودن را خلاصه می کند. او همچنین می نویسد: “کسانی که آنقدر دیوانه هستند که فکر می کنند می توانند دنیا را تغییر دهند، همان هایی هستند که این کار را می کنند.” این نقل قول اهمیت تفکر خارج از چارچوب و ریسک کردن برای رسیدن به اهداف خود را برجسته می کند.

دعوت به مطالعه کتاب

من به شدت مطالعه کتاب به جعبه دست بزن  را به هر کسی که می‌خواهد در زندگی خود دست به اقدامی بزند توصیه می‌کنم، چه در تلاش‌های شخصی یا حرفه‌ای‌شان. این کتاب به شما انگیزه می دهد که از منطقه راحتی خود خارج شوید و در تمام جنبه های زندگی خود رهبر شوید.

نسخه فارسی

کتاب به جعبه دست بزن

کتاب به جعبه دست بزن

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments