یک رفتگر باید همان‌گونه خیابان‌ها و معابر را جارو کند که میکل‌ آنژ نقاشی می‌کرد، بتهوون سمفونی می‌ساخت و شکسپیر شعر می‌سرود. او باید آن‌گونه خیابان‌ها را جارو کند که تمام موجودات آسمانی و زمینی مکثی کنند و بگویند؛ این‌جا رفتگری کار می‌کرد که کارش را خوب انجام می‌داد .. مارتین_لوترکینگ
۷ ابزار مهم برای طراحی تجربه مشتری (CX)

۷ ابزار مهم برای طراحی تجربه مشتری (CX)

۲۱
فروردین
توسط : دکتر فرشید عبدی
طراحی تجربه مشتری (طراحی CX) فرآیند بهینه‌سازی هر تعاملی است که مشتری با یک کسب و کار دارد، از قبل و بعد از استفاده از یک محصول یا خدمت. طراحی CX تضمین می کند که هر نقطه تماس برای مشتری لذت بخش و معنادار است و می تواند منجر به افزایش وفاداری، رضایت و اعتماد مشتری شود. طراحی CX بر ایجاد یک تصویر ذهنی قوی، بهبود رضایت مشتری و کمک به مشتریان برای ایجاد ارتباطات بهتر با برند تمرکز دارد. طراحی خوب CX می تواند متمایز کننده برند باشد و منجر به فروش متقابل بهتر، حفظ مشتری و بهبود رضایت مشتری شود.
تجربه مشتری

۷ ابزار مهم برای طراحی تجربه مشتری

ابزارهای مختلفی وجود دارد که کسب‌وکارها برای طراحی تجربه مشتری از آن‌ها استفاده می‌کنند، در این پست هفت تا از رایج‌ترین آنها معرفی می شود:   ۱- نقشه‌برداری سفر مشتری: نقشه‌برداری سفر مشتری به تجسم و درک تجربه مشتری در هر نقطه تماس، شناسایی نقاط درد، فرصت‌ها برای شخصی‌سازی و لحظاتی که بیشترین اهمیت را دارند، کمک می‌کند.
نقشه‌برداری سفر مشتری

نقشه‌برداری سفر مشتری


۲- نقشه همدلی: نقشه همدلی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا با ایجاد نمایشی بصری از نگرش‌ها، رفتارها و انگیزه‌های مشتریان، نیازها و احساسات مشتری را درک کنند.
نقشه همدلی

نقشه همدلی


۳- نظرسنجی از مشتریان: نظرسنجی ها می توانند برای جمع آوری بازخورد از مشتریان در مراحل مختلف سفر مشتری استفاده شوند و به شناسایی زمینه های بهبود و سنجش رضایت مشتری کمک کنند.
نظرسنجی از مشتریان

نظرسنجی از مشتریان


۴- طراحی پرسونای مشتری: تدوین شخصیت مشتری به ایجاد تصویر واضحی از مشتریان ایده آل یک شرکت، رفتارها، ترجیحات و مشکلات آنها کمک می کند و به کسب و کارها کمک می کند تا استراتژی های ارتباطی و بازاریابی خود را تنظیم کنند.
طراحی پرسونای مشتری

طراحی پرسونای مشتری


۵- تجزیه و تحلیل مشتری: ابزارهای تجزیه و تحلیل مشتری می توانند با تجزیه و تحلیل داده هایی مانند ترافیک وب سایت، تاریخچه خرید و تعاملات رسانه های اجتماعی، بینشی در مورد رفتار و ترجیحات مشتری ارائه دهند.
تجزیه و تحلیل مشتری

تجزیه و تحلیل مشتری


۶- گروه‌های کانونی و مصاحبه‌ها: گروه‌های کانونی و مصاحبه‌ها می‌توانند برای جمع‌آوری بازخوردها و بینش‌های ذهنی از مشتریان در مورد تجربیاتشان استفاده شوند و درک عمیق‌تری از نیازها، ارزش‌ها و انتظارات آن‌ها فراهم کنند.
گروه‌های کانونی و مصاحبه‌ها

گروه‌های کانونی و مصاحبه‌ها


۷. نقشه های حرارتی: می تواند تجزیه و تحلیل بصری ترافیک وب سایت را ارائه دهد و مناطقی از وب سایت را که بیشترین توجه را به خود جلب می کند یا نیاز به بهبود دارند، شناسایی کند.
نقشه های حرارتی

نقشه های حرارتی


در نهایت، انتخاب موثرترین ابزار برای ثبت تجربه مشتری به نیازها و اهداف منحصر به فرد هر کسب و کار بستگی دارد. و ممکن است ترکیبی از ابزارها برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده شود.

این مقالات می تواند برای شما مفید باشد:


این محصولات می تواند برای شما مفید باشد:

کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری

کتاب اصول مدیریت تجربه مشتری

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments