مهمان گرامی , خوش آمدید
خوراک سایت

کتابهای داده کاوی

درج شده در : ۱۹ دی, ۱۳۹۲|۱۲:۵۳ | تعداد بازدید: 3,141 مرتبه

هفته پیش در دانشکده و برای استادان یک سمینار داده کاوی با حضور دکتر نصیری و مهندس مکفی برگزار شد. موضوع داده کاوی از موضوعات جدید مهندسی صنایع و فناوری اطلاعات است که با دروسی مثل سیستم های اطلاعاتی و آمار ارتباط دارد، به ساده ترین زبان هر جا که پایگاه داده ی بزرگی داشته باشیم، کشف دانش و داده کاوی راهگشای حل بسیاری از مشکلات است. مقالات و کارهای تحقیقاتی در این رشته به شدت در حال افزایش است و بورسهای ارشد و دکتری برای ادامه تحصیل در آن وجود دارد. برای دوستانی هم که به دنبال موضوع برای پایان نامه می گردند هم مفید است.

در ویکی پدیا، این تعریف از داده کاوی وجود دارد:

داده‌کاوی، پایگاه‌ها و مجموعه‌های حجیم داده‌ها را در پی کشف واستخراج دانش، مورد تحلیل و کند و کاوهای ماشینی (و نیمه‌ماشینی) قرار می‌دهد. این گونه مطالعات و کاوش‌ها را به واقع می‌توان همان امتداد و استمرار دانش کهن و همه جا گیر آمار دانست. تفاوت عمده در مقیاس، وسعت و گوناگونی زمینه‌ها و کاربردها، و نیز ابعاد و اندازه‌های داده‌های امروزین است که شیوه‌های ماشینی مربوط به یادگیری، مدل‌سازی، و آموزش را طلب می‌نماید.

اصلاح Data Mining همان طور که از ترجمه آن به معنی داده کاوی مشخص می‌شود به مفهوم استخراج اطلاعات نهان و یا الگوها وروابط مشخص در حجم زیادی از داده‌ها در یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ است.

برای اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا یا

http://www.irdatamining.com/

مراجعه کنید.

اما برای مطالعه ی کامل به این دو کناب مراجعه کنید. من هر دو را تهیه کردم و به نظر می رسد این دو کتاب بین سایر کتابها مفیدتر هستند:

داده کاوی کاربردی- دکتر محمد صنیعی- انتشارات نیاز دانش

آموزش گام به گام داده کاوی با کلمنتاین- دکتر مینایی و نصیری- انتشارات ساحر

dadekavi karbordi
amuzeshe dadekavi

+ نوشته شده در شنبه بیست و سوم دی ۱۳۹۱


سمانه سعیدی گفته :

با سلام
استاد من یه دانشجوی ترم آخر کارشناسی نرم افزار هستم موضوع پایان نامه ام معرفی و مقایسه ی ابزارهای متن باز ETL هستش و یه نمونه پیاده سازی. میتونسد کمکم کنید ؟ میدونم که وقت ندارید اما اگه لطف کنید جواب ایمیلم رو بدین ممنون میشم.
منتظرم

[پاسخ]

مدیریت پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۲ ۰۷:۴۰:

با سلام. ممنون از تماس شما- فکر می کنم این موضوع تخصصی نرم افزار است و اطلاعات من ممکن است کمکی به شما نکند. به استادان این حوزه مراجعه فرمایید.

[پاسخ]

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد


آمار و ارقام